АХВ отстапи на користење уште две автоматски прскалки за дезинфекција на возила

Како што информира АХВ, МВР ќе ги постави прскалките во касарната во Ѓорче Петров, а Царинска управа на граничниот премин Табановце. -Минатата недела, покрај ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пропусти во поглед на почитување на препораките за заштита од корона вирусот, како и недоследности во однос на општите хигиенски услови и продажба на производи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Седумстотини триесет и осум вонредни контроли, спроведоа инспекторите за храна и официјалните ветеринари во изминатите две недели, во продавници, супер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) до операторите со храна испрати Препораки за однесување на вработените во производствените капацитети за храна.На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За време на полицискиот час којшто во сабота и недела почнува од 16 часот и трае до 5 часот следното утро производствените погони и фабрики можат да го ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата попладнево соопшти дека за време на полицискиот час што утре и задутре (сабота и недела) ќе почнува од 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот следното ...
| | веќе видена | слични

Овозможена е работа на фабриките и за време на построгиот полицискиот час во сабота и недела, работниците ќе одат на работа со посебни дозволи, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Согласно заклучокот од дванаесеттиот состанок на Главниот координативен кризен штаб на Владата на Република Македонија ве известуваме дека работниците во време ...
| | веќе видена | слични

ветската пандемија со својата појава предизвика лавина од купувачи во маркетите, опсесивното купување и снабдување со основните произвиоди создаде страв од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 498 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 144 | | | веќе видена

Владата донесе одлука со која децата со посебни потреби ќе може да бидат изнесени надвор за време на забраната за движење преку работната недела и викендите. ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ отстапи на користење уште две автоматски прскалки за дезинфекција на возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: