Германија ја разработува опцијата за национализација на компаниите за време на епидемијата

Германија има намера на долг рок да профитира од продажбата на акции во компании кои ќе се национализираат за време на епидемијата за да го обезбеди нивниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската влада планира да издвои дополнителни 10 милијарди евра за кредитни гаранции и ликвидност за бизнисите и компаниите погодени од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Владата во март усвои пакет итни мерки од 25 милијарди евра за да ги ублажи негативните ефекти од епидемијата на коронавирус. Пакетот вклучува и пет милијарди ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата на Србија објави програма на пакет со мерки насочени кон намалување на негативните ефекти предизвикани од пандемијата на коронавирус и поддршка на ...
| | веќе видена | слични

, Министерот за финансии на Србија Синиша Мали ги презентираша новите економски мерки и истакна дека најголем товар од кризата во економијата поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 1 април здравствените работници во Србија ќе добијат зголемување на платите за десет отсто. Со ваквата одлуката на српската Влада ќе бидат опфатени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската Влада на денешната седница усвои одлука со која на сите здравствени работници од 1 април им се зголемува платата за десет отсто, соопштија Владата. ...
| | веќе видена | слични

Новинската агенција Ројтерс денес објави како ќе се рализира големиот план со мерки за закрепнување на српската економија во време на пандемијата и потоа што ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Германија почнува исплата на помош за малите работодавци и трговци поединци чии бизниси пропаднаа во екот на пандемијата на Ковид-19. – Германската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германските сојузни држави од денеска почнуваат да префрлаат пари на сметките на малите компании, самовработените, хонорарците и земјоделци, копи се тешко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 60 гласа „за” и 32 „воздржани” пратениците во Собранието вчера попладне ја изгласаа потребата од донесување на измени на Законот за заштита на населението ...
сите 159 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 361 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 324 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 99 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ја разработува опцијата за национализација на компаниите за време на епидемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: