СКОПЈЕ СПИЕ - Четврта ноќ полициски час


Кумановскиот градоачалник Максим Димитриевски, денеска оствари средба со Здружението на стопанственици на микро и мали претпријатија и од Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Општествено одговорни компании донираа прехранбени и хигиенски пакети за ранливите категории граѓани од Куманово, објави кумановскиот градоначалник, Максим ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово – од утре таму ќе се затворат и зелените пазари. Режимот на движење во градот заострува и повторно се бара прогласување на кризна состојба. Се врши ...
| | веќе видена | слични

На сите влезни и излезни пунктови во Куманово ќе биде поставена автоматска дезинфекција на возилата. Опремата ја изработуваат професорите од средното техничко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 29-та седница донесе заклучок да ја информира јавноста дека одлуката со која се забранува влез и излез од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 424 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 414 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ СПИЕ - Четврта ноќ полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: