На Клинички се третираат само итни случаи


Неколку лекари кои работат во болницата во Миовени, во јужна Романија, поднесоа оставки, откако Комитетот за итни ситуации во округот одлучи дека тамошната ...
| | веќе видена | слични

Илир Хасани, директорот на ТОАРИЛУЦ ((Kлиника за Tрауматологија, Oртопедски болести, Aнестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар)) во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 247 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ На 4 март оваа година, Фатиме Фетаи, екс Чарлиевиот ангел која неславно заврши како и другите од СЈО, и која повеќе се прослави со скапата ...
сите 163 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Клинички се третираат само итни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: