НЕСЛАВЕН РЕКОРД: Македонија со повеќе заразени на милион жители во однос на соседите


Со најновите 24 заразени, Македонија го достигна бројот од 201 заразен од Ковид 19. Тоа значи дека на прав пат ја надминавме бројката од 100 заразени на еден ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Тоа значи дека на „прав пат“ ја надминавме бројката од 100 заразени на еден милион жители, со што постигнавме неславен рекорд во однос на соседните земји, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, поради ситуацијата со корона вирусот, е во постојано заседавање. За жал, дојдовме до една неповолна статистика за ...
| | веќе видена | слични

Македонија е втора земја во регионот по број на заразени по жител од коронавирус, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Пред нас се само Хрватите. Од партијата ...
| | веќе видена | слични

Со новите 29 случаи на заразени со корона вирусот, Македонија стигна до бројата од вкупно 177 лица кои биле позитивни на Ковид 19. Тоа се 88 лица на еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразени со коронавирусот во Словенија се зголеми на 528 лица, што е за 50 повеќе од вчера, покажуваат податоците на Националниот институт за јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една третина од жителите на планентата се наоѓаат во изолација поради новиот коронавирус, откако денеска во индија стапи во сила наредбата 1,3 милијарди жители ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 803 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 296 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕСЛАВЕН РЕКОРД: Македонија со повеќе заразени на милион жители во однос на соседите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: