Прв случај на заболен со коронавирус во Тетово


Американскиот центар за контрола и превенција (CDC), тамошната агенција за јавно здравство, со децении беше водечка установа кога станува збор за борба со ...
| | веќе видена | слични

Упатството на повеќето јавни здравствени установи низ светот е дека здравите луѓе не треба да носат маски. Исто така, од почетокот на кризата со „Ковид-19“, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот центар за спречување и контрола на болести (ЦДЦ), со децении е водечка институција во справувањето со разни здравствени кризи, но на изненадување ...
| | веќе видена | слични

Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје во моментов само се земаат брисеви од пациентите сомнителни на КОВИД-19, а тестирањето се прави во приватна ...
| | веќе видена | слични

Во Северна Република Македонија малку граѓани се тестирани, и сега сме во фаза кога треба на големо да се тестираат што повеќе луѓе, вели во изјава за „ “, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците од Исланд покажуваат дека 50 проценти од позитивните на коронавирус биле без симптоми, а САД проценуваат дека до 25 проценти од носителите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Северна Македонија не е држава на проценти како што тврди ВМРО-ДПМНЕ, туку држава на еднакви, рамноправни граѓани. Пописот на населението, што ќе се ...
сите 615 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска со уникатно објаснување зошто цел месец по почетокот на вакцинацијата против Ковид-19 во повеќе земји од тоа во ...
сите 108 | | | веќе видена

Митева побара власта да престане да се обидува да ги замолчи младитеСпоред неа се бојкотира во ТетовоГостивар, Кичево, Дебар, Струга и во Охрид, а настава не ...
сите 184 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Хрватска разочара на претстојното Светско првенство со завршување на 15-тото место и без пласман во нокаут фазата, по што ...
сите 56 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв случај на заболен со коронавирус во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: