Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

Командантот на Морнарицата на армијата на Црна Гора, Веско Томановиќ (46) од Бар вчера поднел оставка на функцијата откако полицијата му поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Речиси десет проценти од 105 потврдени случаи на заразени со новиот коронавирус во Црна Гора се медицински професионалци, додека 237 се изолирани во домашна ...
| | веќе видена | слични

По Црна Гора и Албанија побара помош од НАТО за справување со коронавирусот. Албанската Влада побарала помош од НАТО за справување со ситуацијата создадена од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Црна Гора од НАТО побарала маски, ракавици, респиратори и друга медицинска опрема како помош во борба против ширење на корона вирус.Како што пишува Вјести во ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора од НАТО, преку неговиот Центар за координација и одговор на катастрофи, побарала помош во борбата против проширувањето на коронавирусот, пишуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Командантот на црногорската воена морнарица поднесе оставка откако ги прекршил мерките за самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: