МНР организираше репатријација на 69 македонски граѓани: 42 од Словенија и 27 од Турција

Министерството за надворешни работи на Република Македонија информира дека во соработка со МНР на Република Словенија, словенечкиот Кризен штаб и словенечката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словенија се компликува процедурата за активирање на членот 37 од Законот за одбрана, со кој треба на војската да и се дадат и некои полициски овластувања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство на Словенија свика итен кризен состанок поради состојбата во домовите за стари лица, каде што вкупно 137 пензионери се заразени со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се повеќе производители на овошје и зеленчук во Словенија производите преку интернет ги продаваат директно на домаќинствата, јави дописникот на МИА од Љубљана. ...
| | веќе видена | слични

Производители на овошје и зеленчук во Словенија соочени со намалената продажба но и со штетите предизвикани од мерките за справување со корона вирусот најдоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за одбрана на Словенија ги повика припадниците на резервниот армиски состав, кои се во можност повторно да се пријават за служба во армијата. ...
| | веќе видена | слични

Пропадна предлогот за давање широки овластувања на словенечката полиција со кои таа ќе можеше без судска наредба да ги следи движењето и комуникациите на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 744 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 234 | | | веќе видена

Почна пребројувањето на штетите од коронавирусот во економијата. Од угостителскиот сектор најавија дека е можно 29.000 вработени да останат без работа – тоа ...
сите 444 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 228 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР организираше репатријација на 69 македонски граѓани: 42 од Словенија и 27 од Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: