Утре и задутре облачно со врнежи, од недела пораст на дневната температура


Утре и во сабота ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови, информираат ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ: За македонски државјани се затворени сите гранични премини ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

До крајот на денов ќе имаме претежно облачно време, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во јужните и во југоисточните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

– Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вечерва нагласи дека потребно е да се стави крај на разликите во преговарачкиот процес меѓу позиција и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре и задутре облачно со врнежи, од недела пораст на дневната температура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: