Морбидна игра на Интернет: Кашлаат во лице и бегаат, жртва и министерот за здравство на Ирска

Ирскиот министер за здравство, Сајмон Херис, изјави дека две лица намерно му се накашлале во лицето како дел од „играта“ на социјалните медиуми, пишува ...
| | веќе видена | слични

Додека одел по улица, му пришле едно момче и девојче, му се изнакашлале во лице и побегнале смеејќи се... По социјалните мрежи често се шират предизвици, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. ...
сите 872 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес ја претставуваше Република Северна Македонија за првпат како полноправна членка на НАТО, на состанокот на ...
сите 271 | | | веќе видена

ОТКРИЕНИ СЕ 30 НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД 19 Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека има 30 нови случаи на заразени во ...
сите 88 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град на кој откако му бил направен тест за коронавирус, го напуштил домот и отишол на ...
сите 249 | | | веќе видена

Квази мерките на СДСМ оставаат илјадници граѓани без приходи. 33.000 работници во секторот туризам и угостителство, каде спаѓаат : хотели, ресторани, кафеани и ...
сите 258 | | | веќе видена

Никој не знае до кога ова ќе трае, што ќе се случи по шест месеци ако ова трае до тогаш, изјави вечерва во интервју за Телма, Кире Наумов, првиот човек на ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морбидна игра на Интернет: Кашлаат во лице и бегаат, жртва и министерот за здравство на Ирска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: