Амбасадата на Словачка во Скопје известува за повик за апликации за стипендии во рамки на националната програма за мобилност

Амбасадата на Словачка во Скопје известува за повик за апликации за стипендии во рамки на Словачката национална програма за мобилност (Slovak National Mobility ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За Математичко-информатичката гимназија, ново училиште за средношколци талентирани по овие предмети што беше најавувано неколку години, Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука објави јавен повик за полагање приемен испит на учениците заинтересирани за запишување во Математичко-информатичката ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопје, 30. март 2020 (Inpress) – Министерството за образование и наука денеска објави Конкурс за прием на ученици во 18 јавни ученички домови во учебната ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 2.553 легла во јавните ученички домови се достапни за прием на ученици за учебната 2019/2020 во новиот Конкурс кој го објави Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Слободни се вкупно 2553 места во ученички домови во Битола, Велес, Гостивар, Кавадарци, Куманово, Кратово, Крива Паланка, Македонски Брод, Охрид, Свети Николе, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за образование и наука денеска го објави Конкурсот за запишување ученици во прва година во јавните средни училишта во учебната 2020/2021 за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 375 | | | веќе видена

- За жал, кусогледоста на економскиот тим на Владата, дополнет со Спасовски и Зоран Заев попречува да се види шансата која стои преку искористување на ...
сите 329 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишна девојка од овој град, поради постоење сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
сите 315 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска за првпат ја претставуваше Македонија за првпат како полноправна членка на НАТО и учествуваше на ...
сите 284 | | | веќе видена

Генералниот директор на Светската здравствена организација,Тедрос Аданом Гебресиус изрази длабока загриженост за глобалното ширење на коронавирусот и бројот на ...
сите 630 | | | веќе видена

Комерцијалните банки до кои е доставено барање за изразување интерес за заемот за премостување до еврообврзницата во износ од 400 милиони евра треба до денеска ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадата на Словачка во Скопје известува за повик за апликации за стипендии во рамки на националната програма за мобилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: