10 креативни идеи за преуредување на работите во вашиот дом


Во ова видео се претставени 26 креативни идеи за појадок, рецепти кои лесно може да ги направите дома со мали модификации, според сегашните услови на изолација ...
| | веќе видена | слични

Паровите ширум светот се соочени со истиот проблем, благодарение на корона вирусот. Во време кога сите културни и друштвени случувања се откажани, ви ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук страницата на Асоцијација на специјализанти и млади лекари - АСМЛ, споделија упатства за тоа како да се подготвите кога излегувате од дома и како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е тежок период за повеќето луѓе, и сосема е можно од вечер на вечер да имате проблеми со несоница…Не се заморувате, мозокот ви е преокупиран со многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 креативни идеи за преуредување на работите во вашиот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: