Хамилтон може да се „прошета“, Шумахер имаше посилна конкуренција

Своите први две титули шампион на светот Шумахер ги имаше во болидот на Бенетон, а шеф на таа екипа беше Италијанецот Флавио Бријаторе. Поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека принудната пролетната пауза во сезоната 2020 во Формула 1 може да биде продолжена до почетокот на мај. Сезоната ...
| | веќе видена | слични

Многу спортисти во светот се трудат да помогнат да се најде начин за борба со коронавирусот и како да продолжат со тренинзи и натпревари, а од Формула 1 тимот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, никогаш не престанува да не изненадува со своите идеи. Сега тој сака да ги зарази своите возачи со коронавирус. Марко ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 748 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 293 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

-Медицинскиот персонал немаше заштитна опрема, а ние пациентите немавме ниту сапун, вели жена од Козле во телефонско сведоштво за телевизија Алфа. Ги опишува ...
сите 153 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон може да се „прошета“, Шумахер имаше посилна конкуренција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: