Кинезите тврдат: „Пациентите ги лечевме со матични ќелии, а истите тие моментално се целосно здрави“


2 копии

„Матичните ќелии можата да го натераат нашиот имун систем да работи подобро во моментите кога сме во многу тешка здравствена состојба. Можат да спречат реакции ...
| | веќе видена | слични

Српскиот имунолог Срѓа Јанковиќ, зборувајќи во специјалната емисија на РТС, рече дека треба да бидеме подготвени дека сите ќе дојдат во ситуација да знаат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за Нова ТВ повторно зборуваше за пандемијата на коронавирусот и дека луѓето треба сериозно да ја сфатат ...
| | веќе видена | слични

Мерките што доследно ги спроведуваме, засега го даваат посакуваниот резултат. Клучната цел ни беше бројката на заразени да расте линеарно, а не експоненцијално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 742 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите тврдат: „Пациентите ги лечевме со матични ќелии, а истите тие моментално се целосно здрави“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: