Кога ќе заврши кризата со корона вирусот?


Бројот на заразени со КОВИД-19 ширум светот се приближува до милион, а досега болеста однесе скоро 43.000 човечки животи. До ефикасна вакцина може да почекаме ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Луѓето заразени со коронавирус можат да заразат друго лице еден до три дена пред да се појават првите симптоми, вели студијата на американскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците од Медицинскиот универзитет во Небраска пронашле траги од вирусот во собите каде што престојувале пациентите заразени од Ковид-19 и во ходниците кои ...
| | веќе видена | слични

Некои држави во западна Европа конечно ја научија лекцијата од Азија и ги зголемуваат капацитетите за тестирање на коронавирус во битката против епидемијата со ...
| | веќе видена | слични

Некои од светските научници изведоа докази дека постојат повеќе „тивки носители“, или здрави луѓе со вирус, кои покажуваат малку или без никакви симптоми, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 659 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 234 | | | веќе видена

Почна пребројувањето на штетите од коронавирусот во економијата. Од угостителскиот сектор најавија дека е можно 29.000 вработени да останат без работа – тоа ...
сите 444 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога ќе заврши кризата со корона вирусот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: