Сопственикот на Далас верува дека НБА лигата ќе продолжи во мај


9 копии

Најпознатата, најсилна и финансиски најмоќна кошаркарска лига на светот, американската НБА, разгледува различни опции за да завршување на тековната сезона ...
| | веќе видена | слични

Според нив, остатокот од регуларната сезона би бил скратен, односно ќе се игра се додека сите клубови немаат 70 натпревари наместо предвидените 82, по што би ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Светската кошаркарска федерација (ФИБА) донесе одлука новиот шампион во Лигата на шампионите да се добие во периодот кога традиционално почнува новата сезона и ...
| | веќе видена | слични

Ви ист правец како и раководството на НБА лигата размислуваат и во ФИБА. И тие не се откажуваат од идејата, да се одиграат натпреварите На состанокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 302 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственикот на Далас верува дека НБА лигата ќе продолжи во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: