Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)


Во кошарката често пати луѓето зборуваат и споредуваат за тоа кој е подобар кошаркар од Леброн Џејмс и Мајкл Џордан. Гласовите веројатно ќе бидат поделени и ...
| | веќе видена | слични

На 29 март 1982 година во Њу Орлеанс, се играше финалето на фајнал-форот во НЦАА лигата, еден против друг се најдоа Универзитетите Северна Каролина и Џорџтаун, ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот го замрзна и спортот, па во овој период играчите често се на социјалните мрежи и се дружат со нивните фанови преку постови, обраќања, ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан е избран за најголемиот спортсмен на сите времиња од страна на фановите од целиот свет. Кошаркарот, кој освои шес НБА титули, беше дел и од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 358 | | | веќе видена

Угостители, текстилни работници, трговци, па и новинари. На големо се множат алармите за најави за губење работни места во земјава поради Коронакризата. ...
сите 510 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 339 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: