НОВ ПОВИК ОД ВЛАДАТА ЗА ХОТЕЛИТЕ - требаат места за државен карантин

Владата објавува нов, повторен јавен повик за изразување интерес за сите хотели во државата кои имаат повеќе од 50 легла и кои се заинтересирани доброволно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Групацијата НОВОМАТИК и АПЕКС МК во соопштението до медиумите објави дека сите 1.700 вработени во Групацијата НОВОМАТИК (Адмирал, Астра и Казино Фламинго ...
| | веќе видена | слични

Групацијата НОВОМАТИК и АПЕКС МК како општествено одговорни компании потполно сме свесни за предизвиците со кои се соочуваат државните институции, приватниот ...
| | веќе видена | слични

Швајцарски луксузен хотел може да се пофали со услуга во која имате минимален контакт со другите луѓе, а со појавата на коронавирусот и социјалното ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Соочени со овој голем предизвик за зачувување на здравјето на нашите граѓани од пандемијата со Ковид-19, а целосно следејќи ги потребите на Владата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НАЈГОЛЕМАТА НАФТЕНА КОМПАНИЈА ВО ДРЖАВАТА ПРОДОЛЖУВА СО СВОИТЕ АКТИВНОСТИ ВО БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ. МАКПЕТРОЛ АД ГО СТАВА НА РАСПОЛАГАЊЕ СВОЈОТ ХОТЕЛ ВО ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 175 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 363 | | | веќе видена

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења и ...
сите 349 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 564 | | | веќе видена

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
сите 439 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ ПОВИК ОД ВЛАДАТА ЗА ХОТЕЛИТЕ - требаат места за државен карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: