Еве зошто поскапуваат портокалите и ќе бидат уште поскапи


7 копии

Ваквата одлука е поради вонредната состојба и последиците од појавата на коронавирусот врз секторот земјоделство. Државниот инспекторат за земјоделство, во ...
| | веќе видена | слични

Извозот на зелка во овој период од годината е зголемен за 28 одсто споредбено со истиот период од минатата година информираше МЗШВ повикувајки се на податоците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Извозот на зелка оваа година споредено со минатата година е зголемен за 28 отсто, соопшти Министерството за земјоделство. Од почетокот на годинава до 29 март, ...
| | веќе видена | слични

Раноградинарите од струмичко Банско бараат контролирано отворање на пазарите во земјава за полесен пласман на зеленчукот што го произведуваат конкретно на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Раноградинари од село Банско, Струмичко, бараат Министерството за економија и локалните самоуправи да ги разгледаат можностите за продолжување со работа на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот предизвикува неизвесност и стравување дали пролетниот род со зеленчук од струмичко ќе биде откупен и пласиран на традиционалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 148 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 402 | | | веќе видена

Од денеска стартуваат дополнителните мерки за ограничување на движењето на граѓаните согласно Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто поскапуваат портокалите и ќе бидат уште поскапи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: