Азилантите и мигрантите не го почитуваат режимот на ограничено движење

Барателите на азил и мигрантите во Германија и во Италија не ги почитуваат мерките за да помогнат да се спречи ширењето на коронавирусот Ковид-19, при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сите странци во Португалија кои побарале дозвола за останување во оваа земја ќе добијат статус на постојани резиденти почнувајќи од овој понеделник, па најрано ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Турската држава беше вмешана во неодамнешните инциденти на турско-грчката граница, објави германскиот весник Шпигел. Неделникот повикувајќи се на информации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Грчките власти, доцна синоќа забележаа чекори за празнење на импровизираниот камп кај Кастањес, пишува утрово грчкиот весник „Катимерини“ и додава дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бегалците и мигрантите, кои речиси еден месец беа насобрани на турска страна и насилно и нелегално се обидуваа да влезат на грчка територија, а доста често, во ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот известувач на ОН за правата на мигрантите, Фелипе Гонзалес Моралес, ја повика Грција под итно да престане со насилните мерки врз мигрантите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 772 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 192 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азилантите и мигрантите не го почитуваат режимот на ограничено движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: