Ана Ивановиќ донираше респиратори за Србија


Новак Ѓоковиќ пред неколку денови објави дека ќе донира 1 милион евра во битката со коронавирусот во неговата Србија за да сега се огласи на социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Црвена Звезда, Дејан Станковиќ, категорично ги отфрли обвинувањата дека обезбедил помош во вид на респиратори и медицинска опрема до српските ...
| | веќе видена | слични

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ донираше 50.000 евра на српското здравство за набавка на нови респиратори, кои ќе бидат искористени во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ донира еден милион евра на Србија за купување респираторни апарати во борба против коронавирусот. Тој ова го соопшти ...
| | веќе видена | слични

Иако се поголем е бројот на федерации и екипи ги намалија платите на спортистите, а дел дури предложија и да не бидат исплатени, сепак од ден на ден се ...
| | веќе видена | слични

И го личи да биде во друштво на Федерер, на Надал, Пеп, Меси, Роналдо…тоа е тоа друштво во кое од утринава е и Новак Ѓоковиќ, кој донираше еден милион евра во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 773 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 192 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ана Ивановиќ донираше респиратори за Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: