Посебни дозволи за работа на медиумските работници по 21 часот

6 копии

Министерството за информатичко општество и администрација соопшти дека, согласно последните насоки на Владата, е задолжено да издава дозволи за движење за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народот има право да ја знае вистината и да формира мислење врз основа на различни извори на информации. Влата не смеете ниту да помисли да го ограничи правото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Органите на државната власт, кризните штабови, медиумите, погребалните претпријатија и пекарниците до 5 вработени ќе добијат дневни дозволи за работа по 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска- Стојковски преку свој статус на Фејсбук потенцира дека народот има ...
| | веќе видена | слични

Народот има право да ја знае вистината и да формира мислење врз основа на различни извори на информации, изјави денеска дополнителниот заменик министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставот дури и во вонредна состојба го гарантира правото на слобода на јавното изразување на мислата. Но државата денес ја води човек кој не верува во ...
| | веќе видена | слични

 Парламентот, судството и институциите се само декор чија задача е да ја скријат апсолутистичката монархија, давајќи површен привид на демократија. Сведоци сме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ова известување, сакам да го појаснам случајот, кој го следа дезинформации и обид за ширење паника од национален медиум, со што е нанесена штета на работата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здравствениот систем во земјава е подготвен да прими многу поголем број пациенти отколку што сега се третираат во болниците, а спремен е и за пикот на ...
сите 719 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 270 | | | веќе видена

Обраќање на д-р Таше ТРПЧЕВСКИ ДО ЈАВНОСТА ПО ПОВОД НОВИТЕ СЛУЧАЕВИ НА КОРОНА ВИРУСОТ ВО БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“-БИТОЛА Почитувани, еве повторно мора да се обратам ...
сите 203 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 275 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 359 | | | веќе видена

Три сценарија подготви државата за справување со последиците предизвикани од коронавирусот во економијата. Основите сценарија – поволно, неповолно и ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посебни дозволи за работа на медиумските работници по 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: