Годинава најверојатно без „Светското тениско првнство“ – Вимблдон


2 копии

Англичаните се во големо искушение. Организаторот на неофицијалното Светско тениско првенство „Вимблдон“ најавија дека следната седмица, ќе донесет одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Шест тенисери успеале да освојат повеќе од 52% од одиграните поени во период од пет години. Од 2015 до 2019 година, во тоа успеале Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал, ...
| | веќе видена | слични

Големата тениска тројка, Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер, не играат тенис поради пари, туку поради славата. – Тенисерите не би требало да играат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тренерот на првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, Марјан Вајда во интервју за словачките медиуми говореше како почнала соработката меѓу него и Србинот. Се ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Маријан Вајда ја започнаа соработката во далечната 2006 година кога Србинот беше талентиран тенисер, и тоа сосема случајно. – Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Дупката во буџетот постојано се поместува, од 1 милијарда и 200 милиони евра за која Заев збореше до пред некој ден, вчера велат дека стана 2 милијарди па ќе ...
сите 213 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годинава најверојатно без „Светското тениско првнство“ – Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: