Цветанова со порака до Димитров: Ти Никола ги продаде идеалите на нашите родители

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова реплицира на објавата на социјалните мрежи од министерот за надворешни работи Никола Димитров за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи реагира на објавата од портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој го нападна ВМРО-ДПМНЕ за критиките кон власта за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, реагира на критиките од ВМРО-ДПМНЕ за мерките за помош од државата за надминување на кризата предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Ние пиштевме и вриштевме од нивниот терор и репресија, тие пиштат од нашите позитивни мерки и успеси, изјави денеска доскорешниот пратеник и портпарол на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи со саркастичен коментар за зеленото светло од Европската унија за отворање преговори со Македонија и со Албанија. „Објавата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за здравство Венко Филипче не даде конкретен одговор на прашањето дали трудниците треба или не да се вратат на работните места од 1 јуни. Според ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните прогнози на ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 126 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 239 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цветанова со порака до Димитров: Ти Никола ги продаде идеалите на нашите родители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: