Четири клубови од Бундеслигата ги спасуваат помалите клубови од финансиската криза

Четири клуба од Германија покажаа голема солидарност во време кога пандемијата со коронавирусот се повеќе предизвикува проблеми во светот. Баерн Минхен, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европските клубови кои ги пласираа своите акции на меѓународната берза доживуваат проблеми поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус. Акциите ...
| | веќе видена | слични

Исклучително доходовните маркетиншки договори се спасителот на Манчестер Јунајтед во тешкиот период на кризата поради коронавирусот. Извршниот директор, Ед ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите од Премиер-лигата засега се последните кои не се принудени на намалување или одложување на платите. Ова пред се се должи на своевидната заштитна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд е еден од најомразените ликови меѓу фановите на „ѓаволите“. Долго време се бара негово заминување поради, ...
| | веќе видена | слични

Деновите минуваат, а ситуацијата со Коронавирусот не се подобрува. И понатаму најлошо е во Италија и Шпанија, каде што има најмногу заразени и починати. И ...
| | веќе видена | слични

Ефект на пандемијата од коронавирусот сигурно ќе се почувствува и во светскиот фудбал, не само во смисла на спортски активности, туку и во сферата на ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на шпански фудбалери (АФЕ) е незадоволна што некои клубови ги намалија платите за играчите за време на паузата во сезоната поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири клубови од Бундеслигата ги спасуваат помалите клубови од финансиската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: