Првиот човек на италијанската федерација: Нема откажување, Серија А ќе се игра во јули и август


Првиот човек на италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина ја отфрли идејата оваа сезона предвреме да заврши во Серија А или поточно да не го дочека ...
| | веќе видена | слични

Италија е една од најпогодените земји од коронавирусот, но фудбалските власти инсистираат дека Серија А мора да биде завршена и плановите се првенството да ...
| | веќе видена | слични

Сè беше подготвено за славење, но улиците сега се празни, топката мирува, животот запре…Ова требаше да биде најрадосното време во животот на кој било навивач ...
| | веќе видена | слични

Клубот од малиот (истоимен) град во западно-централниот дел од Англија е гордост на тамошното население кое брои до 250,000 жители, имаат сезона за паметење, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 742 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првиот човек на италијанската федерација: Нема откажување, Серија А ќе се игра во јули и август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: