Балак обелодени зошто го одбрал Челси пред Јунајтед


Серж Гнабри некогаш беше голема надеж на Арсенал, но тој никогаш не доби шанса во лондонскиот клуб. Гнабри пристигна во Арсенал во 2011 година во јуниорска ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од нас го сакаат, го гледаат, редовно се информираат, навиваат, па и рекреативно и професионално го играат, неговото величество фудбалот. Но, покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено на сер Алекс Фергусон засекогаш со големи букви ќе биде запишано во историјата на светскиот фудбал, особено во онаа на Манчестер Јунајтед, клуб во кој ...
| | веќе видена | слични

Робин Ван Перси даде одговор на доста специфични прашања во интервјуто кое го направи за „Соуфут“, а наспроти анегдотата која веќе беше објавена за Сер Алекс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер Јунајтед и Арсенал и денеска се големи ривали, меѓутоа се далеку од врвот и борбата за пехарот во Премиер лигата, па дуелите не се така жестоки како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата на Баерн Минхен, Оливер Кан посочи што треба да поседува еден играч за да го носи дресот на баварскиот клуб. Кан кој сега е во раководството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Андреј Аршавин во едно поопширно интервју за медиумите на Островот откри и кои му биле најтешките противници. Русинот го ...
| | веќе видена | слични

Робин Ван Перси, легендарниот холандски напаѓач во разговор за „So Foot“ зборуваше за периодот поминат во Манчестер Јунајтед. Ван Перси на „Олд Трафорд“ стигна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балак обелодени зошто го одбрал Челси пред Јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: