Де Бласио: Половина од Њујорчаните ќе се заразат со Ковид-19


2 копии

Гувернерот на државата Њујорк Ендру Куомо предупреди дека, доколку бројот на тешките случаи на Ковид – 19 продолжи да расте со ист интензитет, за 6 дена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку бројот на случаи на КОВИД-19 порасне во тој временски рок државата може да се соочи со недостиг на респиратори Гувернерот на Њујорк денеска изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Њујорк, каде што денес има точно онолку позитивни случаи на коронавирусот колку што има во цел Иран, на сила стапи новиот правилник за ‘спасување’ на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп во средата ја отфрли директивата за национално затворање дома, но кажа дека може да им наложи на авиокомпаниите да ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени од коронавирусот во Њујорк расте, а во последните 72 часа бројот на починати повеќе од двојно се дуплираше и сега изнесува 1941. Првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 381 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 26 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија сепак ќе се менува. После едномесечно негирање, на крајот власта потврди дека ќе се согласи на бугарските барања по однос на јазикот, ...
сите 169 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Бласио: Половина од Њујорчаните ќе се заразат со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: