Kурти се жали дека зад паѓањето на владата стои специјалниот пратеник на Трамп, Гренел


Не стивнуваат реакциите по паѓањето на владата на Косово. По нецели два месеци Албин Курти веќе не е премиер отако беше изгласана недовредба на владата. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Демократската партија на Косово (ПДК), Кадри Весели одговори позитивно на поканата од претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд на Косово ја оцени како неуставна одлуката на Владата во оставка на Албин Курти од 23 март, за ограничување на движењето на граѓаните, како мерка ...
| | веќе видена | слични

Таксата од 100 отсто на производите од Србија и Босна и Херцеговина на 1 април ќе биде укината и заменета со потполно реципрочни трговски и политички мерки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на партијата Движење Самоопределување (ВВ) и премиер во оставка на Косово Албин Курти нема да одговори на поканата од претседателот на државата Хашим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи на Косово денеска поднесе кривична пријава против претседателот на државата Хашим Тачи, поради тоа што тој повика да не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното обвинителство во Митровица покрена истрага во врска со изјавата на градоначалникот на јужниот дел од подолениот косовски град, Агим Бахтири, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kурти се жали дека зад паѓањето на владата стои специјалниот пратеник на Трамп, Гренел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: