Турканици во УЈП за онлајн пријавување за кредитите на Развојна банка


Повеќе десетици граѓани денеска нервозно стуткани еден до друг чекаа ред за да влезат во Управата за јавни приходи. Гужвата беше уште позасилена со оглед дека ...
| | веќе видена | слични

Согласно Уредбата со законска сила за примена на законот за данок на добивка во време на вонредна состојба , на Владата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпогодени сектори од кризата кои имаат и најмногу вработени се угостителството и туризмот каде што според податоците на Државниот завод за статистика има 33 ...
| | веќе видена | слични

Дел од сопствениците на угостителски објекти, продавници за облека и фризерски салони и другите помали фирми алармираат дека мерките на владата се минимална ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Сојузот на стопански комори (ССК) се оградува од вториот сет владини мерки што ги соопшти денеска премиерот Оливер Спасовски. – Од наша страна се бараа ...
| | веќе видена | слични

Македонска Национална Асоцијација за Франшиза (МАКФРАН) се обраќа до јавноста и надлежните авторитети со цел да информира и предупреди на одредени состојби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на стопански комори се оградува од мерките објавени во вториот сет од страна на Владата, со појаснување дека од наша страна се бараа системски мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за само 4 дена обезбеди две големи донации за заштита на здравствените работници од две земји членки на ...
сите 215 | | | веќе видена

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 56 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 232 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 58 | | | веќе видена

Водителката на „Топ Тема“ Снежана Лупевска Созен со замерка до министерот Филипче, анкетите не се соодветни, во ова време не треба да се прашува дали доаѓа од ...
сите 727 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турканици во УЈП за онлајн пријавување за кредитите на Развојна банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: