Објавен модел од 6 точки со кој Кина го порази коронавирусот


Околу 600.000 жители во централна Кина се ставени во изолација откако едно лице било позитивно на тестот на коронавирус, бидејќи земјата се плаши од нов бран ...
| | веќе видена | слични

Според написите на влијателниот „Блумберг“, кој се повикува на информаци од американските разузнавачки служби, Кинезите лажеле за епидемијата со Ковид -19. ...
| | веќе видена | слични

Американците дојдоа до заклучок дека кинеските власти лажеле за бројот за заразени и починати од коронавирусот. Во извештајот на американските разузнавачки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Област во централна Кина е делумно затворена поради стравувањата од втор бран на коронавирус, додека Пекинг се обидува да излезе од смртоносната епидемија и да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кина криела за големината на епидемијата во земјата и прикажувала некомплетни бројки на заразени и смртни случаи, се дознава од извештај на американските ...
| | веќе видена | слични

- Кина не ги покажала вистинските податоци ниту за бројот на заболени луѓе, ниту пак за бројот на смртните случаи, објави Блумберг повикувајќи се на извештај ...
| | веќе видена | слични

Кина го криела обемот на заразата со коронавирус во својата земја со тоа што пријавила помалку заразени и починати од болеста ковид-19, соопшти американската ...
| | веќе видена | слични

Ова го соопшти американската разузнавачка служба во тајниот извештај доставен до Белата куќа, според три извори во администрацијата на Доналд Трамп, наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 145 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 283 | | | веќе видена

Во врска со објавата на министерот Филипче дека еден новинар е позитивен на КОВИД-19, телевизијата Канал 5 чиј новинар е Гоце Михајловски, се јави со ...
сите 246 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен модел од 6 точки со кој Кина го порази коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: