Потег за поздрав: Алиоски и соиграчите сами на себе си ги намалиле платите

Падемијата на корона вирусот ќе биде удар за сите фудбалски клубови во Светот. Уште од сега се прават планови кои ќе им овозможат да го издржат товарот, пред ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на Пари Сен Жермен, Насер Ал Келаифи, дефинитивно го купува Лидс Јунајтед, англискиот клуб каде настапува македонскиот репрезентативец Езгјан ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот менаџер на Јунајтед, сер Алекс Фергусон во Калиста гледаше фудбалер кој ќе биде носител на играта на „црвените ѓаволи“ и кој ќе биде идеален ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Лидс и соиграч на нашиот Езџан Алиоски, го потенциране токму македонскиот фудбалер како личност со која не би сакал да биде ставен во карантин. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на ...
сите 930 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потег за поздрав: Алиоски и соиграчите сами на себе си ги намалиле платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: