Од коронавирусот почина познатиот готвач Флојд Кардоз


3 копии

Познатиот ТВ-готвач Флојд Кардоз на 60-годишна возраст почина од последици од коронавирус. „Со голема тага ви јавуваме дека почина шеф Флојд Кардоз“, објавиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот анестезиолог Донг Тијан (29), бил прогласен за мртов во болницата Хубеи една недела пред неговиот 30-ти роденден. Тој починал од мозочен удар, откако ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишниот кинески анестезиолог Донг Тиан во саботата починал од мозочен удар, бидејќи без престан работел цели 35 дена со цел да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

29-годишен доктор од Кина, Донг Тиан, починал од мозочен удар како последица на работењето без престан. Тиан цели 35 дена работел на спасување на заболените од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 302 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од коронавирусот почина познатиот готвач Флојд Кардоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: