По опасни од лажните вести се измислените вести: Сопственикот на Канал 77 со отворено писмо до јавноста

Со ова известување, сакам да го појаснам случајот, кој го следа дезинформации и обид за ширење паника од национален медиум, со што е нанесена штета на работата ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на овој месец биле доставени 11 известувања до Основно јавно обвинителство за ширење лажни вести за вирусот КОВИД-19 Актуелната ситуација со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за информатичко општество и администрација соопшти дека, согласно последните насоки на Владата, е задолжено да издава дозволи за движење за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народот има право да ја знае вистината и да формира мислење врз основа на различни извори на информации. Влата не смеете ниту да помисли да го ограничи правото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Органите на државната власт, кризните штабови, медиумите, погребалните претпријатија и пекарниците до 5 вработени ќе добијат дневни дозволи за работа по 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска- Стојковски преку свој статус на Фејсбук потенцира дека народот има ...
| | веќе видена | слични

Народот има право да ја знае вистината и да формира мислење врз основа на различни извори на информации, изјави денеска дополнителниот заменик министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставот дури и во вонредна состојба го гарантира правото на слобода на јавното изразување на мислата. Но државата денес ја води човек кој не верува во ...
| | веќе видена | слични

 Парламентот, судството и институциите се само декор чија задача е да ја скријат апсолутистичката монархија, давајќи површен привид на демократија. Сведоци сме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 590 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 802 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По опасни од лажните вести се измислените вести: Сопственикот на Канал 77 со отворено писмо до јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: