Алиоски и соиграчите доброволно побараа да им се намалат платите

Фудбалерите на Лидс, стручниот штаб и високото раководство на клубот ќе имаат намалени плати со цел да можат да опстојат и другите вработени. Англија Ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Хавиер Маскерано одигра седум одлични години во Барселона, во кои вкупно имаше 334 настапи за каталонскиот гигант. Во тој период Маскерано петпати беше првак ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Бока јуниорс, Карлос Тевез, побара Аргентинците да имаат солидарност во овој тежок период предизвикан поради коронавирусот и да им помогнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карлос Тевез ја прокоментира кризата со коронавирусот, вели дека фудбалерите можат да живеат без плата минимум шест месеци и додава дека сака да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите аргентински фудбалери во последниве 20-тина години, Карлос Тевес, имаше свое видување за тоа што се случува во целиот свет, а е поврзано со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот направи сериозни економски проблеми и во големите фудбалски екипи кои ќе мора да ги кратат платите од фудбалерите со цел да излезат од кризата. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите од Премиер-лигата засега се последните кои не се принудени на намалување или одложување на платите. Ова пред се се должи на своевидната заштитна ...
| | веќе видена | слични

Големата ѕвезда на аргентинскиот фудбал Карлос Тевез е разочаран од она што се случува во светот поради пандемијата со коронавирусот. Многу луѓе се без работа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алиоски и соиграчите доброволно побараа да им се намалат платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: