Ако поради изолацијата имате проблем со несоница, испробајте го овој едноставен и ефикасен трик


2 копии

Ова е тежок период за повеќето луѓе, и сосема е можно од вечер на вечер да имате проблеми со несоница… Не се заморувате, мозокот ви е преокупиран со многу ...
| | веќе видена | слични

 Трудниците во период на домашна изолација сигурно знаат да се чувствуваат позагрижено од останатите, но наместо да се изложувате на стрес, искористете го ...
| | веќе видена | слични

За време на самоизолацијата многу бракови можат да бидат загрозени поради тоа што партнерите целото време го поминуваат заедно. Луѓето кои се подолго време во ...
| | веќе видена | слични

 Во последниве денови бевме сведоци на зголемена паника поради пандемија што го зафати светот, а промената на вестите од час во час сигурно придонесува за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако поради изолацијата имате проблем со несоница, испробајте го овој едноставен и ефикасен трик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: