24 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС – Во Македонија бројката се искачи на 201 лице


Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (15), Куманово ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Која било јавно здравствена институција што смета дека не може да лекува одредена состојба, без разлика дали станува збор за коронавирус или не, ги препраќа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Куманово се работи интензивно, будно ја следиме состојбата. Земени се повеќе материјали во однос на претходните денови, но многу е рано да се каже дали е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека капацитетите за тестирање на граѓаните за коронавирусот во следните денови ќе се зголеми речиси за ...
| | веќе видена | слични

Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје ќе има посебен мобилен тим за тестирање за коронавирус на пациентите кои се примаат за некоја друга ...
| | веќе видена | слични

Која е разликата меѓу тестовите за коронавирус што се прават на приватните клиники и оние што се изготвуваат во лабораторијата при Институтот за јавно здравје? ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и петгодишниот кумановец кој почина од коронавирусот, бил заразен од свој роднина кој дошол од странство, кажа министерот за здравство Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема разлика меѓу тестовите за ковид-19 што се прават во приватните здравствени институции, со оние кои се прават во државната лабораторија на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Филипче појасни дека врз основа на денешните тестови ќе се процени во која насока ќе оди детекцијата на случајот во Куманово. -Во Куманово многу интензивно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 374 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 381 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 119 | | | веќе видена

Со интервенција на Министерството за надворешни работи, по воздушен и по копнен пат, досега од странство во земјава се вратени 2.020 македонски државјани. Со ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

24 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС – Во Македонија бројката се искачи на 201 лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: