Фото на неделата: Детална мапа на астероидот Бену


и што ова може да значи за коронавирусот Веќе илјадници години научниците и лекарите забележуваат дека заболувањата од некои болести, како што се детската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 359 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 756 | | | веќе видена

Во образовната емисија „ТВ Училница“, која од 16 март секој работен ден се прикажува на Македонската радио-телевизија, денеска гостуваа премиерот Оливер ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека светот се бори со пандемијата на коровирусот, Северна Македонија станува членка на НАТО и ги отвора преговорите за членство во ЕУ, информираша денеска ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 302 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев порачува дека негова задача е да обезбеди подеднакво спроведување на законот на целата територија на ...
сите 254 | | | веќе видена

Генералниот директор за здравство, Жером Саломон, објави дека во Франција досега имало 1.995 смртни случаи од „Ковид-19“, од кои 299 смртни случаи во ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото на неделата: Детална мапа на астероидот Бену

Од:
До кого (е-маил):
Порака: