“Мамо, дали ќе умрам?”: 5-годишно момче заболело од коронавирус, а неговата мајка раскажала како се одвивала борбата

30-годишната мајка Лорен Фулбрук од Ворчестершајр вели дека нејзиниот “совршено здрав” 5-годишен син заболел од коронавирус. Таа раскажала што сè ѝ претходело ...
| | веќе видена | слични

Симптомите на Ковид-19 се разликуваат, а доколку заразениот не се тестирал тоа може да значи дека многу луѓе веќе имале корона вирус иако не им е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатата манекенка Алексина Грејем, која минатата година стана член на „Викторија Сикрет“, соопштила дека е заразена од коронавирусот.Убавицата истакнала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Даниел де Ким, најпознат по улога во серијата „Изгубени“, објави дека е излечен од коронавирус, 10 дена по објавата дека е позитивен на Ковид 19. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците од Кралскиот колеџ во Лондон дошле до заклучок дека најочигледниот симптом на зараза со коронавирусот е губење на сетилото за мирис. Според ...
| | веќе видена | слични

Истражувањата покажале дека многу од пациентите кои што биле заразени од коронавирусот воопшто не развиле симптоми на респираторна инфекција. Еден од првите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рејчел Фентон, ѕвездата на ријалити шоуто „Љубовен остров“, со своите следбеници споделила дека е позитивна на коронавирусот, откако го загубила чувството за ...
| | веќе видена | слични

Манекенката од ангелите на Викторија, Алексина Грејам (30) на Инстаграм сподели вест дека била хоспитализирана откако и се појавиле тешки симптоми од вирусот ...
| | веќе видена | слични

Иако се сметаше дека температурата и сувото грло се најочигледните симптоми на коронавирусот сепак, научниците од Кралскиот колеџ во Лондон заклучиле дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 691 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

„Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни“, порачуваат од Туристичко-угостителската комора.Од таму порачуваат дека се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Мамо, дали ќе умрам?”: 5-годишно момче заболело од коронавирус, а неговата мајка раскажала како се одвивала борбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: