Во Барса одбија 50% помала плата, па Бартомеу сега присилно им скратува 70%?

Првотимиците на Барселона го одбија предлогот на раководството за намалување на платите. Поради пандемијата со коронавирусот многу клубови се приморани да ги ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездите на Барселона пред неколку дена потврдија дека се согласиле да им биде намалена платата за 70% за да може останатите вработени да ја задржат работата ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Атлетико Мадрид направија исклучително хуман гест спасувајќи од отказ 430 вработени во клубот. Шефот на стручниот штаб, Диего Симеоне заедно со ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите од Премиер-лигата засега се последните кои не се принудени на намалување или одложување на платите. Ова пред се се должи на своевидната заштитна ...
| | веќе видена | слични

Деновите минуваат, а ситуацијата со Коронавирусот не се подобрува. И понатаму најлошо е во Италија и Шпанија, каде што има најмногу заразени и починати. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Барса одбија 50% помала плата, па Бартомеу сега присилно им скратува 70%?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: