Екс-играч на Барсa и на Селта стана фармацевт во екот на корона вирусот

Фудбалерите се во карантин во своите домови, а тој е во борба со корона вирусот. Оваа приказна е за Тони Довал, фудбалер кој во екот на пандемијата работи како ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија и светот се борат со пандемијата на коронавирусот, челниците на Премиер – лигата ја разгледуваат секоја можна опција за доигрување на сезоната ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Манчестер Сити и воедно белгиски репрезентативец, Кевин Де Брујн новата ситуација во светот, коронавирусот, односно карантинот го натера да донесе ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Манчестер Сити, Кевин Де Брујни признаа дека домашната изолација не му „легна“ најдобро. Многу играчи беа пресреќни кога слушнаа дека мораа да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Спортинг Канзас сити, Тони Довале, во моменти на пандемијата на коронавирусот се одлучи да го остави фудбалот и да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Maнчестер Сити во последно време не се во најдобри односи со УЕФА. „Граѓанитез“ прво беа исфрлени од европските натпреварувања за нареднте две сезони, а сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 514 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Пред 28 години, на денешен ден, 2-ри април 1992 година, донесен е првиот буџет на независна Република Македонија. Министер за финансии бил Методија Тошевски. ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екс-играч на Барсa и на Селта стана фармацевт во екот на корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: