ПОРАКИ ОД ЕСНАФОТ Од снабдувањето со нафта зависи функционирањето на другите сектори


На неделно ниво се троши 8-10 илјади тони дизел или 600-700 камиони се потребни за да се реализира таков увоз. Без гориво ни другите превозници нема да можат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради тоа, од Стопанската комора на Македонија бараат превентивно да се делува затоа што краховите во овој сектор најчесто доведуваат до трајни загуби. – Кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градежниот сектор вработува 7% од вкупниот број вработени во македонската економија и во изминатите години беше една од главните движечки сили за нејзин раст. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Северозападната стопанска комора, Неби Хоџа истакна дека мерките кои Владата ги превзема за помош на македонското стопанство за справување со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако Владата вчера го објави вториот сет мерки за справување со корона кризата, и по нивното објавување во Службен весник, Стопанската комора на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако в чера Владата го објави вториот сет економски мерки, од Стопанската комора на Македонија велат дека за да можат тие соодветно да се оценат, потребно е, ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија денeска се огласи со реакции за вчера донесените економски мерки од Владата за поддршка на економијата. Во нивното сооппштение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 678 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Македонија во НАТО, наведува ...
сите 261 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување ...
сите 544 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 291 | | | веќе видена

Суштината е како најбезолно да ја поминеме оваа работа со корона вирусот. Бројот на инфицирани од корона вирусот е се поголем. Денес имаме алармантен податок ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 441 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОРАКИ ОД ЕСНАФОТ Од снабдувањето со нафта зависи функционирањето на другите сектори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: