Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Заштитни маски за вработените во јавните здравствени установи ќе обезбеди Самостојниот синдикат за здравство, од каде информираат дека, дел од тие маски ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Конкурсот за „Награда од Европската Унија за истражувачко новинарство“ се одложува за подоцна оваа година, објави денеска Самостојниот синдикат на новинари и ...
| | веќе видена | слични

Конкурсот за „Награда од Европската Унија за истражувачко новинарство“ се одложува за подоцна оваа година.Поради новонастанатата ситуација со пандемијата и ...
| | веќе видена | слични

Црвениот аларм светна откако заразата се појави и кај луѓе кои се здравствени работници, полицајци, но и припадници на армијата.. Здравствените работници им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 732 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: