Голем гест на Алиоски и другарите, спасени 300 вработени во Лидс

Дефанзивецот на Лидс и соиграч на нашиот Езџан Алиоски, го потенциране токму македонскиот фудбалер како личност со која не би сакал да биде ставен во карантин. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, така и англискиот фудбалски Чемпионшип. Во овој период коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Лидс, стручниот штаб и високото раководство на клубот ќе имаат намалени плати со цел да можат да опстојат и другите вработени. Ваквиот потег на ...
| | веќе видена | слични

Езгијан Алиоски и неговите соиграчи од Лидс ги собраа комплиментите на британската јавност откако самите се понудиле да им бидат намалени платите, за клубот ...
| | веќе видена | слични

Падемијата на корона вирусот ќе биде удар за сите фудбалски клубови во Светот. Уште од сега се прават планови кои ќе им овозможат да го издржат товарот, пред ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите и стручниот штаб на Лидс клуб во кој настапува макегонскиот репрезнетативец Езгјан Алиоски сами побарале да им бидат намалаени платите за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем гест на Алиоски и другарите, спасени 300 вработени во Лидс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: