Општина Кисела Вода врши дезинфекција во колективни станбени згради


Во општина Кисела Вода од денес се врши дезинфекција на сите колективни станбени згради на оваа територија.Мобилни тимови организирани од Општината денес вршат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на својата Фејсбук страна објави дека во државата во изминатото деноноќие дијагностицирани се 30 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на имот на територија на општина Кавадарци, градски, приградски и викенд населби, немаат право во овој период да го издаваат под закуп на лица ...
| | веќе видена | слични

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
| | веќе видена | слични

Според известувањето од локалната самоуправа, веќе се затворени сите повеќенаменски игралишта во Кочани и во Оризари, по примерот на детските, кои не се  во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 556 | | | веќе видена

Неформална комуникација на тема предвремени парламентарни избори меѓу Заев и Мицковски постои и по последната лидерската средба која се одржа кај Пендаровски. ...
сите 471 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кисела Вода врши дезинфекција во колективни станбени згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: