Општина Кисела Вода врши дезинфекција во колективни станбени згради


Во општина Кисела Вода од денес се врши дезинфекција на сите колективни станбени згради на оваа територија.Мобилни тимови организирани од Општината денес вршат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на својата Фејсбук страна објави дека во државата во изминатото деноноќие дијагностицирани се 30 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница побара целосна изолација на Куманово, го задолжи „Чистота и Зеленило“ да одбележи линии со растојаните од ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на имот на територија на општина Кавадарци, градски, приградски и викенд населби, немаат право во овој период да го издаваат под закуп на лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, ...
сите 399 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 151 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 473 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 348 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека не ги консултирала за анти-ковид мерките. Тој е на ставот дека не може власта да бара поддршка ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кисела Вода врши дезинфекција во колективни станбени згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: