ДПА против минимална плата за администрацијата

ДПА бара еднократна парична помош за социјално ранливите категорија кои едвај опстануваат во време на ширење на коронавирус. Од Комисијата за социјални работи ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за социјална политика при Демократската партија на Албанците на прес-конференција ги критикуваше постапките на властите во ситуација на пандемија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајно неодговорно е и себично во овие тешки моменти за државата, партиите да очекуваат цели 4.7 милиони евра за свои потреби од народната каса. Впрочем тоа се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Влегуваме во нова фаза на менаџирање на целокупниот процес со пандемијата од Ковид-19 Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на ...
сите 262 | | | веќе видена

На новинарско прашање околу тоа како ќе ја искоментира уредбата на владата за исплата на пари за СЈО во време на вонредна состојба и задолжувања во странство ...
сите 323 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 218 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА против минимална плата за администрацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: