„Медена земја“ најдобар документарец на Труди наградите за независен филм

Македонскиот документарец „Медена земја“ беше прогласен за најдобар документарец на Труди наградите кои се доделија по 26-ти пат од членовите на Клотрудис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Kонкурсот за вториот меѓународен фестивал на краткиот филм „Филмај 2020” во организација на Фото-кино клубот „Козјак” – Куманово ќе трае до 5 април годинава, ...
| | веќе видена | слични

На конкурсот можат да се пријават кратки, документарни или играни филмови со траење од дваесет минути. – Споредено со првиот „Фимлај" одржан лани, кога имавме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Медена земја“ најдобар документарец на Труди наградите за независен филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: