Нови телефонски линии за психосоцијална поддршка на родителите и децата

Во соработка со Министерството за здравство и во партнерство со Универзитетската клиника за психијатрија, УНИЦЕФ денеска отвори две нови телефонски линии за ...
| | веќе видена | слични

Стресот поради ситуацијата, проблемите со децата, конфликти во семејството, се главните теми за кои грчките граѓани преку видео повици побарале помош и совети ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство соопшти дека активно продолжува психолошката поддршка и советување на онколошките пациенти и во периодот на справувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија и Комората на психолози, пациентите можат во секое време да се јават на тројца психолози ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот Фејсбук профил денеска објави дека се отворени дополнителни линии за психолошка поддршка наменети за родители ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови телефонски линии за психосоцијална поддршка на родителите и децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: