КХЛ ja „заклучи“ сезоната, па еден ден подоцна се премисли

Раководството на кошаркарската Евролига во никој случан не сака да се откаже од завршувањето на сезоната. Според најновите информации, Евролигата се подготвува ...
| | веќе видена | слични

Челницита на Евролигата не се откажуваат од идеата сезоната да се доигра, а имаат уникатен план за преостанатите 78 натпревари. Шпански „Ел Паис“ објави дека ...
| | веќе видена | слични

Челниците на кошаркарската Евролига наводно размислуваат за продолжување на сезоната, а во нивниот план е сите 78 натпревари да се одиграат во еден град во кој ...
| | веќе видена | слични

Новинарите на еден од најдобро информираните кошаркарски портали во Европа, италијански Спортандо, денеска преку Твитер објавија дека една од идеите на ...
| | веќе видена | слични

Ако може да му се верува на шпанскиот весник „Ел Паис“, кошаркарска сезона во Евролигата ќе заврши на вистински оригинален начин. Лидерите на Евролигата ...
| | веќе видена | слични

Најатрактивната кошаркарска лига во светот е во застој на неодредено време поради пандемијата со Коронавирусот. Засега се разгледуваат неколку опции како би се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кошаркарот на Хјустон рокетс, Остин Риверс преку социјалните мрежи кажа дека еден од предлозите на НБА во случај сезоната да продолжи. – НБА лигата не ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 234 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 163 | | | веќе видена

На новинарско прашање околу тоа како ќе ја искоментира уредбата на владата за исплата на пари за СЈО во време на вонредна состојба и задолжувања во странство ...
сите 188 | | | веќе видена

Бројот на инфицирани со коронавирусот во Прилеп се искачи на 33, откако денеска беа потврдени девет нови случаи. Во самоизолација се наоѓаат 134 граѓани. Во ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХЛ ja „заклучи“ сезоната, па еден ден подоцна се премисли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: